Bisnode kredittsjekk

Foretak

990728186
AS
1.5 Holding AS
Jbi Invest AS
Storelvdalsveien 2101, 2480 Koppang
C/o Advokatfirmaet Thommessen, Postboks 1484 Vika, 0116 Oslo
23111362
Innlandet
Stor-Elvdal
03.01.2007
08.01.2007
Ja
215.000
Deltakelse i advokatvirksomhet og finansforvaltning.
Styrets leder alene.

1.5 Holding AS er oppført på adressen «Storelvdalsveien 2101, 2480 Koppang» og ble registrert 08.01.2007 som et AS med aksjekapital NOK 215 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Avvirkning (2200)

Selskapets driftscore er beregnet til 77 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 12 550 000, et driftsresultat på NOK 12 516 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 20 871 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 48 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 30 poeng, laveste personlige styrescore er 20 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 25,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 515 753 1 397 15 796 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

15 984 760 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter12.55012.19910.696
Driftsresultat12.51612.16610.665
Ordinært resultat10.3969.3478.081
 
Sum egenkapital20.87117.47516.128
Kassebeholdning4.1951651.709
 
Resultatgrad100100100
Egenkapitalandel58,30 %64,40 %64,80 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,65 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
34,38 171,92 343,84 515,75

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet151515
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II222
Totalt777777
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
5.930
-1.177
100.00%
360
193
50.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

30
Styrets leder


20
Vara­medlem

30
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!