Bisnode kredittsjekk

Foretak

991516891
AS
1 2 3 Løft AS
123 Løft AS
Nilsebuveien 19, 4019 Stavanger
41650123
Rogaland
Stavanger
17.07.2007
02.08.2007
Nei
100.000
Drive transport samt eie aksjer og andeler i tilsvarende og beslektet virksomhet.
Styrets leder alene.
Kvikk Regnskap AS

Annonse

1 2 3 Løft AS er oppført på adressen «Nilsebuveien 19, 4019 Stavanger» og ble registrert 02.08.2007 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Godstransport på vei

Selskapets driftscore er beregnet til 84 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 1 416 000, et driftsresultat på NOK 266 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 236 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 49 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 20 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 10,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 58 192 29 055 125 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

156 845 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter1.4161.4861.216
Driftsresultat266-222-38
Ordinært resultat9757212
 
Sum egenkapital23613982
Kassebeholdning20717943
 
Resultatgrad19-15-3
Egenkapitalandel51,80 %26,20 %21,00 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,90 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
3,88 19,40 38,79 58,19
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet15315
Kapitalomsetningshastighet8108
Fordringsomsetningshastighet554
Gjeldsbetjeningsgrad10610
Resultatgrad1800
Kontantstrøm fra drift10520
Rentedekningsgrad10810
Likviditetsgrad II826
Totalt843973
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
411
-25
25.04%

Alle tall i tusen

Sjekk eierkvaliteten

Juridiske personer

 
 

20
Adm. direktør


20
Styrets leder

-
Vara­medlem

Lønn til daglig leder er: 250.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!