Bisnode kredittsjekk

Foretak

998214637
AS
123 Minilager AS
123 Minilager
Matteservice AS
Drs Eiendomsselskap AS
123 Minilager AS
Kirkeveien 59, 1363 Høvik
40123100
Akershus
Bærum
04.04.2012
10.04.2012
Ja
525.000
Utleie av minilager.
Styrets leder alene.
Regnskapshjelp AS

Annonse

123 Minilager AS er oppført på adressen «Kirkeveien 59, 1363 Høvik» og ble registrert 10.04.2012 som et AS med aksjekapital NOK 525 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers (68209)

Selskapets driftscore er beregnet til 50 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 7 164 000, et driftsresultat på NOK 84 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 3 540 000.

Styret består av 2 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 45 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 64 poeng, laveste personlige styrescore er 29 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 44,33 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
94 400 294 411 74 096 12 783 500 23 783 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

12 942 024 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter7.1641.47720
Driftsresultat84-1.119-636
Ordinært resultat46-1.258-461
 
Sum egenkapital3.540-585-78
Kassebeholdning1.07174131
 
Resultatgrad1-76-3.180
Egenkapitalandel13,30 %-45,40 %-12,00 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 6,05 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
19,63 98,14 196,27 294,41

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet200
Kapitalomsetningshastighet262
Fordringsomsetningshastighet420
Gjeldsbetjeningsgrad400
Resultatgrad400
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad600
Likviditetsgrad II864
Totalt50146
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
0
100.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du en god skadeforsikring?
Styreleder har det juridiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

29
Adm. direktør


29
Styrets leder

64
Styre­medlem

40
Styre­medlem

Lønn til daglig leder er: 893.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
-417
60.00%
3.601
17.540
20.00%
90.843
5.330
20.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!