Bisnode kredittsjekk

Foretak

974432153
AS
2fire AS
Provide Florø AS
2Fire AS
Provide Florø AS
Lindheimvegen 1, 6905 Florø
57203301
Flora
02.01.1995
08.05.1995
Ja
326.000
Handel og industri.
Styret i fellesskap.

Annonse

2fire AS er oppført på adressen «Lindheimvegen 1, 6905 Florø» og ble registrert 08.05.1995 som et AS med aksjekapital NOK 326 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning

Selskapets driftscore er beregnet til 85 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 537 000, et driftsresultat på NOK 1 367 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 5 556 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 52 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 42 poeng, laveste personlige styrescore er 26 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 34,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 22 068 -38 178 3 018 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

3 012 620 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter53724025
Driftsresultat1.367-466-76
Ordinært resultat1.1963.09641
 
Sum egenkapital5.5564.4001.904
Kassebeholdning1945032
 
Resultatgrad255-194-304
Egenkapitalandel86,40 %99,90 %68,30 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
1,47 7,36 14,71 22,07
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet131512
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet200
Gjeldsbetjeningsgrad10104
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad10104
Likviditetsgrad II8106
Totalt856748
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
6.968
-166
50.00%
40
-15
100.00%
0
62
100.00%
0
-49
33.33%
0
0
100.00%
0
-31
50.00%
0
0
33.33%

Alle tall i tusen

Sjekk eierkvaliteten

Juridiske personer

 
 

42
Adm. direktør


42
Styrets leder

26
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!