Foretak

996745791
AS
7waves AS
Riis Marine AS
Slettaveien 21, 1555 Son
95961550
Akershus
Vestby
09.02.2011
28.03.2011
23 
120.000
Ja
Ingeniørselskap og produksjonsselskap og driver teknisk konsulentvirksomhet samt produksjon av maskiner og utstyr for maritim, og olje/gass industrien.
Styret i fellesskap.

7waves AS er oppført på adressen «Slettaveien 21, 1555 Son» og ble registrert 28.03.2011 som et AS med aksjekapital NOK 120 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet

Selskapets driftscore er beregnet til 90 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2017 viser en omsettning på NOK 17 622 000, et driftsresultat på NOK 4 729 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 2 089 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 47 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 23 poeng, laveste personlige styrescore er 23 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 23,00 poeng.

Regnskap

År201720162015
Driftsinntekter17.6226.7137.445
Driftsresultat4.7291.130-762
Ordinært resultat3.591848-551
 
Sum egenkapital2.0891.7981.351
Kassebeholdning2.9591.6701.082
 
Resultatgrad2717-10
Egenkapitalandel011

Alle tall er i hele tusen, med mindre annen enhet er oppgitt.

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,85 av 10 poeng.

For Bankscore detaljer - se regnskapet. Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter. Les mer her. Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Vis regnskap Bestill kredittrapport

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201720162015
Totalrentabilitet15150
Kapitalomsetningshastighet886
Fordringsomsetningshastighet135
Gjeldsbetjeningsgrad10100
Resultatgrad20180
Kontantstrøm fra drift20180
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II688
Totalt909019
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske personer

23
Adm. direktør

23
Styrets leder
 

Lønn til daglig leder er: 667.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
3.229
100.00%

Alle tall er i hele tusen, med mindre annen enhet er oppgitt.

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!