Sjekk kredittstatus her

Foretak

910528610
AS
Bergmetall AS
Bergmetall AS
Strømsveien 287, 0668 Oslo
Postboks 49 Alnabru, 0614 Oslo
23142610

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
29.01.1946
16.02.1989
Ja
78.000.000
Handelsvirksomhet, herunder import, samt deltagelse i andre foretagender. Selskapet kan i tillegg eie og utvikle fast eiendom for videresalg og utleie.
Daglig leder alene eller styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.
Deloitte AS

Bergmetall AS er oppført på adressen «Strømsveien 287, 0668 Oslo» og ble registrert 16.02.1989 som et AS med aksjekapital NOK 78 000 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Sortering og bearbeiding av avfall for materialgjenvinning (38320)

Selskapets driftscore er beregnet til 70 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 2 157 000, et driftsresultat på NOK 183 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 109 396 000.

Styret består av 3 menn og 2 kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 65 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 67 poeng, laveste personlige styrescore er 54 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 58,60 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 88 644 53 836 60 652 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

60 704 505 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter2.1571.810950
Driftsresultat183-5.507-3.683
Ordinært resultat8.9333.7375.802
 
Sum egenkapital109.396110.603116.226
Kassebeholdning18076381
 
Resultatgrad8-304-388
Egenkapitalandel90,00 %91,90 %91,90 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,80 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
5,91 29,55 59,10 88,64

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
3,70
0,01
0,04
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet623
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad10810
Resultatgrad1400
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II1000
Totalt704043
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
134
81.54%
81.54%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

64
Adm. direktør


67
Styrets leder

54
Styre­medlem

64
Styre­medlem

54
Styre­medlem

54
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
2.911
31.33%
0
4.380
23.33%
0
1.242
13.33%
0
1.221
13.33%
0
1.510
8.00%
Andre
0.02%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!