Bisnode kredittsjekk

Foretak

962265235
BRL
Åbogen Borettslag
Åklangbergsvegen 11, 2220 Åbogen
62830954
Borettslag
Hedmark
Eidskog
21.11.1991
16.01.1992
Nei
Borettslag.
Styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.
Bdo AS


Annonse

Åbogen Borettslag er oppført på adressen «Åklangbergsvegen 11, 2220 Åbogen» og ble registrert 16.01.1992 som et BRL.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Borettslag

Selskapets driftscore er beregnet til 48 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2017 viser en omsetning på NOK 318 000, et driftsresultat på NOK 66 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 1 289 000.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 4 770 3 270 1 721 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

1 729 540 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201720162015
Driftsinntekter318319316
Driftsresultat66-10764
Ordinært resultat13-14419
 
Sum egenkapital1.2891.2761.420
Kassebeholdning54122211
 
Resultatgrad21-3420
Egenkapitalandel36,90 %36,10 %37,80 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 5,10 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
0,87 4,36 8,71 13,07
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201720162015
Totalrentabilitet202
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet001
Gjeldsbetjeningsgrad202
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift10010
Rentedekningsgrad404
Likviditetsgrad II101010
Totalt481049
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske personer

 
 

-
Styrets leder


-
Nestleder styre

-
Styre­medlem

-
Vara­medlem

17
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!