Bisnode kredittsjekk

Foretak

985909229
STI
C Ludens Ringnes Stiftelse
Kongsveien 23, 0193 Oslo
21421919

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
08.07.2003
06.10.2003
20
Nei
297.698.000
Styret i fellesskap.

C Ludens Ringnes Stiftelse er oppført på adressen «Kongsveien 23, 0193 Oslo» og ble registrert 06.10.2003 som et STI med aksjekapital NOK 297 698 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Drift av kunst- og kunstindustrimuseer (91021)

Selskapets driftscore er beregnet til 87 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 49 640 000, et driftsresultat på NOK 36 023 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 320 635 000.

Styret består av 2 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 66 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 86 poeng, laveste personlige styrescore er 32 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 58,33 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
171 200 2 040 000 333 329 161 219 000 190 379 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

162 276 072 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter49.64047.12111.922
Driftsresultat36.02327.519-3.915
Ordinært resultat49.97431.432-120
 
Sum egenkapital320.635301.034307.781
Kassebeholdning2.1421.6031.805
 
Resultatgrad7358-33
Egenkapitalandel98,70 %96,00 %96,50 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 10,00 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
136,00 680,00 1 360,00 2 040,00

Kredittinformasjon

Kredittlimit: ??? mNOK
Aktuell Hendelse: ???
???
???
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
1,19 d
3,21 d
1,25 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
307,24
113,71
292,23
Høyest er best
Likviditetsgrad I
2,00
0,48
3,60
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet1270
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet555
Gjeldsbetjeningsgrad10106
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift202018
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II8010
Totalt877441
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
-2.200
3.73%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du forsikringsdekning?
Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

-
Adm. direktør


86
Styrets leder

57
Styre­medlem

32
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!