Foretak

989147064
AS
Ahø Invest AS
Mabel Sandbergs veg 21, 2315 Hamar
91516007
Hedmark
Hamar
12.12.2005
30.01.2006
Nei
100.000
Eie og forvalte verdipapirer, fast eiendom samt hva her står i forbindelse med. Selskapet skal kunne delta i annen næringsvirksomhet, enten direkte eller indirekte gjennom selskaper.
Styrets leder alene.

Annonse

Ahø Invest AS er oppført på adressen «Mabel Sandbergs veg 21, 2315 Hamar» og ble registrert 30.01.2006 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers

Selskapets driftscore er beregnet til 67 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2017 viser en omsetning på NOK 1 328 000, et driftsresultat på NOK 727 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 3 361 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 55 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 19 poeng, laveste personlige styrescore er 18 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 18,50 poeng.

Regnskap

År201720162015
Driftsinntekter1.3281060
Driftsresultat727-389-348
Ordinært resultat361-3773.298
 
Sum egenkapital3.3614.2014.578
Kassebeholdning1.126435.200
 
Resultatgrad55-3670
Egenkapitalandel43,30 %43,70 %80,90 %

Alle tall er i hele tusen, med mindre annen enhet er oppgitt.

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,30 av 10 poeng.

For Bankscore detaljer - se regnskapet. Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter. Les mer her. Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Vis regnskap Bestill kredittrapport

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201720162015
Totalrentabilitet7015
Kapitalomsetningshastighet200
Fordringsomsetningshastighet050
Gjeldsbetjeningsgrad4010
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad8010
Likviditetsgrad II6010
Totalt67545
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske personer

19
Adm. direktør

19
Styrets leder
18
Varamedlem
 

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall er i hele tusen, med mindre annen enhet er oppgitt.

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!