Bisnode kredittsjekk

Foretak

989260162
AS
A & L Invest AS
Kanaltunet 27, 4521 Lindesnes
Lindesnes
29.12.2005
18.02.2006
Nei
1.000.000
Eiendomsutvikling, anskaffelse og drift av eiendommer, investering i aksjer og andeler i andre finans- og realobjekter, handel, konsulentvirksomhet, detagelse i andre virksomheter samt alt hva som står i forbindelse med ovennevnte.
Styrets leder alene.

Annonse

A & L Invest AS er oppført på adressen «Kanaltunet 27, 4521 Lindesnes» og ble registrert 18.02.2006 som et AS med aksjekapital NOK 1 000 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers

Selskapets driftscore er beregnet til 82 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 1 160 000, et driftsresultat på NOK 770 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 11 913 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 63 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 27 poeng, laveste personlige styrescore er 22 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 24,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
1 419 200 47 671 8 877 5 449 500 143 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

5 473 831 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter1.160616181
Driftsresultat770200-112
Ordinært resultat1.6591.0071.256
 
Sum egenkapital11.91310.2558.643
Kassebeholdning2.5731.4471.054
 
Resultatgrad6632-62
Egenkapitalandel88,40 %92,50 %83,70 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
3,18 15,89 31,78 47,67
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet10710
Kapitalomsetningshastighet200
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II1000
Totalt826750
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
12.181
1.658
50.00%

Alle tall i tusen

Sjekk eierkvaliteten

Juridiske personer

 
 

27
Adm. direktør


27
Styrets leder

22
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!