Bisnode kredittsjekk

Foretak

866339902
AS
A-sign AS
A-Sign AS
Kvalebergveien 21, 4016 Stavanger
51905490
Rogaland
Stavanger
18.02.1993
13.04.1993
Ja
100.000
Selskapets formål er å være et grafisk produksjonsbyrå samt salg av dertil naturlig tilhørende produkter.
Styrets leder alene.
Daglig leder og styrets leder i fellesskap.
Bdo AS

Annonse

A-sign AS er oppført på adressen «Kvalebergveien 21, 4016 Stavanger» og ble registrert 13.04.1993 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Ferdiggjøring før trykking og publisering (18130)

Selskapets driftscore er beregnet til 38 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 2 959 000, et driftsresultat på NOK 34 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 41 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 60 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 27 poeng, laveste personlige styrescore er 27 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 27,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
142 400 121 603 21 247 949 000 102 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

1 001 598 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter2.9592.5924.583
Driftsresultat34-299-1.570
Ordinært resultat112-91-1.436
 
Sum egenkapital41-1.259-1.962
Kassebeholdning1148188
 
Resultatgrad1-12-34
Egenkapitalandel2,00 %-83,10 %-110,40 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 3,55 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
8,11 40,53 81,07 121,60
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet200
Kapitalomsetningshastighet664
Fordringsomsetningshastighet115
Gjeldsbetjeningsgrad400
Resultatgrad400
Kontantstrøm fra drift700
Rentedekningsgrad400
Likviditetsgrad II1060
Totalt38139
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du forsikringsdekning?
Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

27
Adm. direktør


27
Styrets leder

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
50
868
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!