Sjekk kredittstatus her

Foretak

914455952
AS
Aanesland & Nilsen AS
Aanesland Gruppen AS
C/o Hallvard Nilsen Hausebergveien 7, 4656 Hamresanden

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Agder
Kristiansand
27.10.2014
12.11.2014
1
Ja
466.637
Å eie aksjer og andeler i andre selskaper samt alt hva herved står i forbindelse. Selskapet skal også kunne drive forretningsmessig tjenesteyting.
Styrets leder alene.
Bdo AS

Aanesland & Nilsen AS er oppført på adressen «C/o Hallvard Nilsen Hausebergveien 7, 4656 Hamresanden» og ble registrert 12.11.2014 som et AS med aksjekapital NOK 466 637.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted (82990)

Selskapets driftscore er beregnet til 79 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 3 102 000, et driftsresultat på NOK 790 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 23 575 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 51 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 44 poeng, laveste personlige styrescore er 44 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 44,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 127 479 38 178 23 698 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

23 758 465 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter3.1021.050672
Driftsresultat790-793-1.607
Ordinært resultat5.4962.95043
 
Sum egenkapital23.57520.18017.230
Kassebeholdning10415160
 
Resultatgrad25-76-239
Egenkapitalandel49,60 %41,70 %38,40 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,15 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
8,50 42,49 84,99 127,48

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
94,98 d
161,57 d
441,91 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
3,84
2,26
0,83
Høyest er best
Likviditetsgrad I
1,51
4,38
2,07
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet1063
Kapitalomsetningshastighet220
Fordringsomsetningshastighet110
Gjeldsbetjeningsgrad862
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift202010
Rentedekningsgrad10104
Likviditetsgrad II8108
Totalt795527
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
70
-87
50.00%
0
-666
66.66%
70.637
2.139
100.00%
0
-19
100.00%
8.231
-1.548
42.50%
50.00%
23.388
1.473
96.00%
1.021
752
100.00%
1.030
634
100.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

44
Styrets leder


44
Styre­medlem

44
Kontakt­person

Lønn til daglig leder er: 1.295.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
-293
50.00%
0
-312
50.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!