Sjekk kredittstatus her

Foretak

932540665
AS
Aass Trading AS
Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo
Postboks 1988 Vika, 0125 Oslo
92255444

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
11.12.1961
17.04.1989
Ja
300.000
Håndverksdrift, produktutvikling og salg av tekniske produkter og know-how, spesielt innen VVS-sektoren, samt eventuell deltagelse i andre foretak innenfor samme fagområde og kjøp og salg av eiendommer. Formålet er videre å drive handelsvirksomhet, gjøre seg delaktig i andre virksomheter gjennom erverv av aksjer, selskapsandeler, eierandeler i aktiva eller på en hvilken som helst annen måte, samt yte andre selskaper administrativ bistand, direkte eller gjennom konsulentvirksomhet samt alt som står i forbindelse hermed.
Styrets leder alene.

Aass Trading AS er oppført på adressen «Dronning Mauds gate 3, 0250 Oslo» og ble registrert 17.04.1989 som et AS med aksjekapital NOK 300 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted (82990)

Selskapets driftscore er beregnet til 62 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 380 000, et driftsresultat på NOK 147 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 4 140 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 53 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 42 poeng, laveste personlige styrescore er 25 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 33,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 15 616 9 534 3 245 500 49 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

3 254 729 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter380839317
Driftsresultat147338-171
Ordinært resultat2062.728-1.712
 
Sum egenkapital4.1403.9341.206
Kassebeholdning11110853
 
Resultatgrad3940-54
Egenkapitalandel62,50 %54,50 %78,30 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,40 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
1,04 5,21 10,41 15,62

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
0,53
0,73
0,79
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet6150
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad4100
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad8100
Likviditetsgrad II222
Totalt62794
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
9.979
173
20.00%
350
272
100.00%
0
-6
20.00%
874
872
100.00%
0
-55
2.98%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

42
Adm. direktør


42
Styrets leder

25
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!