Sjekk kredittstatus her

Rekruttering

SLITER DU MED Å FÅ:

  • nok jobbsøkere?
  • riktig kompetanse?
  • nye fagspesialister?
  • med erfaring?

Foretak

980820858
AS
Abrahamsen & Løken AS
Abrahamsen & Løken AS
Revisorgruppen Abrahamsen & Løken AS
Abrahamsen & Løken AS
C/o Tom Thomassen Fallanveien 7, 0495 Oslo
92885532

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
26.05.1999
11.08.1999
0
Nei
152.000
Investeringsvirksomhet og deltakelse i andre virksomheter.
To styremedlemmer i fellesskap.

Abrahamsen & Løken AS er oppført på adressen «C/o Tom Thomassen Fallanveien 7, 0495 Oslo» og ble registrert 11.08.1999 som et AS med aksjekapital NOK 152 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen

Selskapets driftscore er beregnet til 18 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2021 viser en omsetning på NOK 0, et driftsresultat på NOK 0 og hvor egenkapital var positiv med NOK 205 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 59 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 34 poeng, laveste personlige styrescore er 33 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 33,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 0 0 0 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

0 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202120202019
Driftsinntekter02.2042.250
Driftsresultat02.2042.246
Ordinært resultat591.7691.830
 
Sum egenkapital2055.3454.077
Kassebeholdning5.440583578
 
Resultatgrad0100100
Egenkapitalandel3,80 %91,10 %75,10 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 3,45 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
0,00 0,00 0,00 0,00

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2021
2020
2019
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
1,04
11,62
4,10
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202120202019
Totalrentabilitet21515
Kapitalomsetningshastighet022
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad21010
Resultatgrad02020
Kontantstrøm fra drift02020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II41010
Totalt188787
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

33
Adm. direktør


34
Styrets leder

33
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
32.89%
Andre
0.01%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.