Sjekk kredittstatus her

Foretak

988975702
AS
A & E Invest AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
Peter Østbyes gate 6, 3014 Drammen
90833541

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Viken
Drammen
21.11.2005
31.12.2005
0
Nei
30.294
Konsulentvirksomhet og investeringsvirksomhet, herunder investeringer i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, verdipapirer, fast eiendom, utlån eller annen virksomhet, selv eller gjennom heleller deleide selskaper.
Styrets leder alene eller to styremedlemmer i fellesskap.

A & E Invest AS er oppført på adressen «Peter Østbyes gate 6, 3014 Drammen» og ble registrert 31.12.2005 som et AS med aksjekapital NOK 30 294.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen

Selskapets driftscore er beregnet til 85 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2020 viser en omsetning på NOK 5 600 000, et driftsresultat på NOK 5 521 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 14 031 000.

Styret består av 3 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 57 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 60 poeng, laveste personlige styrescore er 58 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 59,33 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 230 137 3 247 2 820 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

2 905 685 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202020192018
Driftsinntekter5.60014.9769.360
Driftsresultat5.52114.9509.339
Ordinært resultat5.52514.9369.292
 
Sum egenkapital14.03115.02611.090
Kassebeholdning12.5157.0663.187
 
Resultatgrad99100100
Egenkapitalandel77,30 %67,70 %87,30 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
15,34 76,71 153,42 230,14

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2020
2019
2018
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
4,43
3,11
8,06
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202020192018
Totalrentabilitet151515
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II101010
Totalt858585
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
28.399
-15.372
4.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

58
Styrets leder


60
Styre­medlem

60
Styre­medlem

58
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!