Bisnode kredittsjekk

Foretak

988975702
AS
A & E Invest AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
Peter Østbyesgate 6, 3014 Drammen
90833541
Buskerud
Drammen
21.11.2005
31.12.2005
Nei
55.539
Konsulentvirksomhet og investeringsvirksomhet, herunder investeringer i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, verdipapirer, fast eiendom, utlån eller annen virksomhet, selv eller gjennom heleller deleide selskaper.
Styrets leder alene eller to styremedlemmer i fellesskap.

Annonse

A & E Invest AS er oppført på adressen «Peter Østbyesgate 6, 3014 Drammen» og ble registrert 31.12.2005 som et AS med aksjekapital NOK 55 539.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen

Selskapets driftscore er beregnet til 85 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 9 360 000, et driftsresultat på NOK 9 339 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 11 090 000.

Styret består av 3 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 55 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 64 poeng, laveste personlige styrescore er 61 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 62,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 384 658 863 4 760 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

4 901 215 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter9.36011.0769.180
Driftsresultat9.33911.0659.135
Ordinært resultat9.29210.9969.078
 
Sum egenkapital11.0907.297301
Kassebeholdning3.18781877
 
Resultatgrad100100100
Egenkapitalandel87,30 %99,00 %3,20 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
25,64 128,22 256,44 384,66
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet151515
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II10104
Totalt858579
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
638
109
15.60%

Alle tall i tusen

Sjekk eierkvaliteten

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du styreansvarsforsikring?
Styreleder kan saksøkes personlig

SE RISIKOANALYSEN
 

61
Styrets leder


61
Styre­medlem

64
Styre­medlem

61
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!