Sjekk kredittstatus her

Rekruttering

SLITER DU MED Å FÅ:

  • nok jobbsøkere?
  • riktig kompetanse?
  • nye fagspesialister?
  • med erfaring?

Foretak

866989532
AS
Agraf Holding AS
Finnborg Holding AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
Maridalsveien 306, 0872 Oslo
C/o Jotro AS, Postboks 59, 1471 Lørenskog
92033139

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
25.06.1993
16.08.1993
0
Ja
950.000
Investering i verdipapirer og fast eiendom, samt næringsvirksomhet av enhver art.
Styrets formann og ett styremedlem i fellesskap.

Agraf Holding AS er oppført på adressen «Maridalsveien 306, 0872 Oslo» og ble registrert 16.08.1993 som et AS med aksjekapital NOK 950 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers (68209)

Selskapets driftscore er beregnet til 64 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2021 viser en omsetning på NOK 2 189 000, et driftsresultat på NOK 2 033 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 14 613 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 64 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 36 poeng, laveste personlige styrescore er 33 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 34,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 89 959 1 932 13 511 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

13 545 040 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202120202019
Driftsinntekter2.1895052.427
Driftsresultat2.033-1841.971
Ordinært resultat1.9962182.139
 
Sum egenkapital14.61312.61612.399
Kassebeholdning1.256135524
 
Resultatgrad93-3681
Egenkapitalandel48,60 %44,80 %89,80 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,40 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
6,00 29,99 59,97 89,96

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2021
2020
2019
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
0,92
0,60
4,29
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202120202019
Totalrentabilitet6212
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad6210
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad101010
Likviditetsgrad II2210
Totalt643682
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
11.386
8.860
1.66%
0
-169
4.00%
22.588
2.394
17.50%
0
-78
10.00%
0
-183
100.00%
0
-74
10.00%
16.638
14.691
4.70%
135
-71
26.67%
0
-55
5.00%
0
-13
3.00%
14.28%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

33
Styrets leder


36
Vara­medlem

33
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.