Sjekk kredittstatus her

Online Innkjøp

B2B Innkjøp krever i dag en ny og mer effektiv digital samhandling mellom tilbydere og kunder. Nå kan du aktivere en smart online funksjon der selgere enkelt kan gi sine tilbud digitalt, i stedet for via telefon. Ta kontakt så hjelper vi deg raskt i gang.


Produkter med LAV interesse-prioritet:

Produkt 1

Produkt 2

Oppdater via MinSide

Produkter med HØY interesse-prioritet:

Produkt 3

Produkt 4

Oppdater via MinSide

Foretak

979558821
AS
Airprosjekt AS
Støylsvegen 11, 3895 Edland
Postboks 30, 3888 Edland

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


02.01.1998
09.02.1998
3
Ja
950.000
Kjøp, salg og utleige av helikopter og fly, samt utleige av fast eigedom og det som naturlig hører til under dette.
Prokura hver for seg: Knut Martin Edland, Astrid Margrete Hermansen
Styrets leder alene.

Airprosjekt AS er oppført på adressen «Støylsvegen 11, 3895 Edland» og ble registrert 09.02.1998 som et AS med aksjekapital NOK 950 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Butikkhandel med sportsutstyr (47641)

Selskapets driftscore er beregnet til 90 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2020 viser en omsetning på NOK 6 311 000, et driftsresultat på NOK 4 968 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 838 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 57 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 27 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 13,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 259 356 21 904 8 341 500 187 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

8 444 347 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202020192018
Driftsinntekter6.3112.2732.292
Driftsresultat4.968-2.4661.086
Ordinært resultat4.210-6.396392
 
Sum egenkapital838-3.3723.124
Kassebeholdning2.202382329
 
Resultatgrad79-10847
Egenkapitalandel4,40 %-22,60 %13,90 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,65 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
17,29 86,45 172,90 259,36

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2020
2019
2018
Kreditt tid
1,34 d
57,94 d
180,91 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
271,98
6,30
2,02
Høyest er best
Likviditetsgrad I
20,74
1,63
5,46
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202020192018
Totalrentabilitet1503
Kapitalomsetningshastighet202
Fordringsomsetningshastighet531
Gjeldsbetjeningsgrad804
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad1006
Likviditetsgrad II10810
Totalt901166
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
0
100.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

27
Adm. direktør


27
Styrets leder

-
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!

Nyheter fra
Finansavisen.no

Ingen nyheter er funnet.