Sjekk kredittstatus her

Foretak

976264746
AS
Akinom AS
Spinnerikroken 9, 1632 Gamle Fredrikstad
95268120

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Viken
Fredrikstad
18.03.1996
10.04.1996
0
Nei
280.000
Konsulentvirksomhet og annen næringsvirksomhet herunder kjøp og salg av varer, eiendommer og tjenester samt annen virksomhet i forbindelse med dette, herunder også ved aksjekjøp og aksjetegning å få interesser i andre innenlandske og utenlandske foretagender.
Styrets leder alene.
Alliance Regnskap AS

Akinom AS er oppført på adressen «Spinnerikroken 9, 1632 Gamle Fredrikstad» og ble registrert 10.04.1996 som et AS med aksjekapital NOK 280 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted (82990)

Selskapets driftscore er beregnet til 67 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2020 viser en omsetning på NOK 64 000, et driftsresultat på NOK 12 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 709 000.

Styret består av 3 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 50 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 40 poeng, laveste personlige styrescore er 19 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 26,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 2 630 2 137 300 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

301 740 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202020192018
Driftsinntekter6419142
Driftsresultat12-27105
Ordinært resultat50-47115
 
Sum egenkapital709479526
Kassebeholdning44811529
 
Resultatgrad19-14274
Egenkapitalandel45,10 %44,60 %57,80 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,50 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
0,18 0,88 1,75 2,63

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2020
2019
2018
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
353,69 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
1,03
Høyest er best
Likviditetsgrad I
93,00
52,30
8,92
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202020192018
Totalrentabilitet3212
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad408
Resultatgrad18020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad10210
Likviditetsgrad II101010
Totalt671682
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
545
-56
14.28%
1.671
184
16.99%
4.494
-163
12.50%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

40
Styrets leder


19
Styre­medlem

19
Styre­medlem

40
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
-1
32.14%
6.091
352
32.14%
Andre
0.01%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.