Sjekk kredittstatus her

Rekruttering

SLITER DU MED Å FÅ:

  • nok jobbsøkere?
  • riktig kompetanse?
  • nye fagspesialister?
  • med erfaring?

Foretak

911314436
AS
Aktieselskapet Eidsfos Verk
Eidsfossveien 50, 3095 Eidsfoss
33095999

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


03.03.1903
10.03.1989
3
Ja
1.200.000
Drive handel og industri og hva dermed står i forbindelse og delta i andre selskaper samt skogbruks- og jordbruksvirksomhet og hva dermed står i forbindelse.
Daglig leder.
Mads Erik Andenæs eller to styremedlemmer i fellesskap
Z Regnskap AS

Aktieselskapet Eidsfos Verk er oppført på adressen «Eidsfossveien 50, 3095 Eidsfoss» og ble registrert 10.03.1989 som et AS med aksjekapital NOK 1 200 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Avvirkning (2200)

Selskapets driftscore er beregnet til 84 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2021 viser en omsetning på NOK 6 745 000, et driftsresultat på NOK 2 104 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 17 895 000.

Styret består av 2 menn og 2 kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 67 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 36 poeng, laveste personlige styrescore er 26 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 33,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
3 282 000 277 192 65 630 8 314 000 95 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

8 447 430 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202120202019
Driftsinntekter6.7452.6286.221
Driftsresultat2.104-5951.440
Ordinært resultat1.700-4041.263
 
Sum egenkapital17.89516.19416.096
Kassebeholdning2.6491105.685
 
Resultatgrad31-2323
Egenkapitalandel92,80 %94,40 %70,60 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
18,48 92,40 184,79 277,19

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2021
2020
2019
Kreditt tid
27,06 d
49,33 d
20,18 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
13,49
7,40
18,09
Høyest er best
Likviditetsgrad I
13,58
10,45
1,41
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202120202019
Totalrentabilitet706
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet535
Gjeldsbetjeningsgrad1008
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad10010
Likviditetsgrad II1062
Totalt841173
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

36
Adm. direktør


35
Styrets leder

35
Styre­medlem

26
Styre­medlem

36
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
670
1.226
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.