Sjekk kredittstatus her

Foretak

918002715
AS
Alden 3 AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
7. Etasje Olav Vs gate 5, 0161 Oslo
Postboks 1673 Vika, 0120 Oslo

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
25.08.2016
05.11.2016
0
Ja
927.130
Kjøp og salg av aksjer, forvaltning av kapital, herunder utlån og garantistillelser samt deltakelse i andre selskaper og dertil hørende virksomhet.
Styrets leder alene.
Bdo AS

Alden 3 AS er oppført på adressen «7. Etasje Olav Vs gate 5, 0161 Oslo» og ble registrert 05.11.2016 som et AS med aksjekapital NOK 927 130.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen

Selskapets driftscore er beregnet til 82 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2020 viser en omsetning på NOK 346 613 000, et driftsresultat på NOK 321 967 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 1 483 501 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 57 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 63 poeng, laveste personlige styrescore er 63 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 63,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 14 244 370 741 164 194 721 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

200 191 220 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202020192018
Driftsinntekter346.613137.22799.145
Driftsresultat321.96776.828-34.599
Ordinært resultat319.68970.474-37.808
 
Sum egenkapital1.483.5011.164.5571.094.646
Kassebeholdning239.568174.777431.711
 
Resultatgrad9356-35
Egenkapitalandel87,80 %91,30 %90,70 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 10,00 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
949,62 4 748,12 9 496,25 14 244,37

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2020
2019
2018
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
6,35
8,70
8,09
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202020192018
Totalrentabilitet1260
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad10100
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II101010
Totalt827610
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
344.816
322.518
96.86%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

63
Adm. direktør


63
Styrets leder

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!