Sjekk kredittstatus her

Rekruttering

SLITER DU MED Å FÅ:

  • nok jobbsøkere?
  • riktig kompetanse?
  • nye fagspesialister?
  • med erfaring?

Foretak

897990512
AS
Alguto Technology AS
, 6091 Fosnavåg

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


26.01.2012
27.02.2012
2
Nei
50.000
Selskapets formål er konsulenttjenester og salg av utstyr, og videre å erverve interesser i selskap med økonomiske formål.
Daglig leder alene.
Daglig leder alene.
Fokus Regnskap AS

Alguto Technology AS er oppført på adressen « , 6091 Fosnavåg» og ble registrert 27.02.2012 som et AS med aksjekapital NOK 50 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet (71129)

Selskapets driftscore er beregnet til 62 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2021 viser en omsetning på NOK 1 883 000, et driftsresultat på NOK 151 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 2 943 000.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 77 384 11 548 350 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

382 460 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202120202019
Driftsinntekter1.8831.428735
Driftsresultat151-119-1.338
Ordinært resultat124-54-1.273
 
Sum egenkapital2.9432.8192.874
Kassebeholdning2.4943.0813.314
 
Resultatgrad8-8-182
Egenkapitalandel92,20 %72,90 %75,70 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
5,16 25,79 51,59 77,38

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2021
2020
2019
Kreditt tid
47,14 d
70,96 d
42,91 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
7,74
5,14
8,51
Høyest er best
Likviditetsgrad I
11,25
3,30
3,73
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202120202019
Totalrentabilitet300
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet324
Gjeldsbetjeningsgrad1000
Resultatgrad1400
Kontantstrøm fra drift1000
Rentedekningsgrad1000
Likviditetsgrad II101010
Totalt621416
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

-
Adm. direktør


-
Vara­medlem

Lønn til daglig leder er: 473.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
60.00%
40.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.