Sjekk kredittstatus her

Rekruttering

SLITER DU MED Å FÅ:

  • nok jobbsøkere?
  • riktig kompetanse?
  • nye fagspesialister?
  • med erfaring?

Foretak

921532385
AS
Allocation AS
Nye Allocation AS
Vios 151 AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
Krags Terrasse 7, 0783 Oslo

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
07.09.2018
09.10.2018
0
Ja
100.000
Investering i eiendom, skipsfart, verdipapirer, handelsvirksomhet og konsulenttjenester, samt deltagelse i andre virksomheter.
Styrets leder alene.

Allocation AS er oppført på adressen «Krags Terrasse 7, 0783 Oslo» og ble registrert 09.10.2018 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen

Selskapets driftscore er beregnet til 76 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2021 viser en omsetning på NOK 5 220 000, et driftsresultat på NOK 6 033 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 103 053 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 64 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 56 poeng, laveste personlige styrescore er 56 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 56,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 214 521 -33 411 41 553 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

41 619 605 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202120202019
Driftsinntekter5.2206.0003.888
Driftsresultat6.0334.7036.183
Ordinært resultat7.3684.6125.970
 
Sum egenkapital103.05395.7376.143
Kassebeholdning11723.1298.598
 
Resultatgrad11678159
Egenkapitalandel94,80 %95,00 %6,20 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 10,00 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
14,30 71,51 143,01 214,52

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2021
2020
2019
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
0,00 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
0,00
Høyest er best
Likviditetsgrad I
6,85
5,39
0,31
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202120202019
Totalrentabilitet666
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad10104
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad1088
Likviditetsgrad II10100
Totalt767458
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

56
Styrets leder


56
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
65
0
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.