Bisnode kredittsjekk

Foretak

991860711
AS
Alpiq Norway AS
Alpiq Energy Nordic AS
Alpiq Ecopower Scandinavia AS
Alpiq Ecopower Skandinavia AS
Ecopower Skandinavia AS
9. Etasje Dronning Eufemias gate 16, 0191 Oslo
90033556

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
15.10.2007
01.11.2007
Ja
223.000.000
Handel med, kjøp og salg av elektrisitet og annen energi, samt energirelaterte produkter. Selskapets virksomhet består videre i å tilby portefølje- og konsulenttjenester, samt andre tjenester, særlig hva gjelder energirelaterte tjenester. Selskapets virksomhet består enn videre i produksjon og distribuering av energi. Selskapet skal også kunne tilby produkter og tjenester tilknyttet det overnevnte.
Claudia Isabella Erni Eiholzer, Cyrill Marco Mattle, Fabrizio Antonio Sciullo, Carola Frederika Honore Vernimmen, Tobias Christoph Meyer To prokurister i fellesskap eller en prokurist og ett styremedlem i fellesskap.
To styremedlemmer i fellesskap.
Frodig Økonomi AS

Alpiq Norway AS er oppført på adressen «9. Etasje Dronning Eufemias gate 16, 0191 Oslo» og ble registrert 01.11.2007 som et AS med aksjekapital NOK 223 000 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Produksjon av elektrisitet fra vannkraft (35111)

Selskapets driftscore er beregnet til 75 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 5 659 000, et driftsresultat på NOK 1 125 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 33 403 000.

Styret består av 3 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 41 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 33 poeng, laveste personlige styrescore er 32 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 32,25 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 232 562 10 644 8 533 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

8 622 270 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter5.6595.8066.039
Driftsresultat1.1259.824-9.728
Ordinært resultat14.5323.015-51.919
 
Sum egenkapital33.40318.87115.856
Kassebeholdning16.9857.03411.942
 
Resultatgrad20169-161
Egenkapitalandel98,10 %58,90 %54,50 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,85 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
15,50 77,52 155,04 232,56

Kredittinformasjon

Kredittlimit: ??? mNOK
Aktuell Hendelse: ???
???
???
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
65,43 d
292,00 d
54,45 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
5,58
1,25
6,70
Høyest er best
Likviditetsgrad I
28,57
13,71
13,30
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet3150
Kapitalomsetningshastighet220
Fordringsomsetningshastighet203
Gjeldsbetjeningsgrad1080
Resultatgrad18200
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad1040
Likviditetsgrad II101010
Totalt757913
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
0
-66
38.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

32
Adm. direktør


33
Styrets leder

32
Styre­medlem

32
Styre­medlem

32
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
Alpiq Ecopower Ag
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!