Foretak

976336003
AS
Alsco AS
Nvfh AS
Nordvest Fiskehelse AS
Daugstadvegen 445, 6392 Vikebukt
48882300
08.03.1996
08.05.1996
2
6.600.000
Ja
Investeringsvirksomhet, herunder kjøp og salg av aksjer og andeler i andre selskaper, samt alt som står i forbindelse med dette. Selskapet kan også delta i eiendomsprosjekter i inn- og utland.
Daglig leder alene.
Styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.

Alsco AS er oppført på adressen «Daugstadvegen 445, 6392 Vikebukt» og ble registrert 08.05.1996 som et AS med aksjekapital NOK 6 600 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Hav- og kystfiske

Selskapets driftscore er beregnet til 75 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2016 viser en omsettning på NOK 36 000, et driftsresultat på NOK 5 009 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 29 604 000.

Styret består av 4 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 53 år.
Styrets høyeste personlige styrescore er 52 poeng, laveste personlige styrescore er 39 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 42,50 poeng. [100 poeng er høyeste styrescore. 0 poeng er laveste verdi.]

Regnskap

År201620152014
Driftsinntekter3659152
Driftsresultat5.009-1.527-2.532
Ordinært resultat6.09929.610-2.229
 
Sum egenkapital29.60423.505-6.105
Kassebeholdning1.5943.490688
 
Resultatgrad13.914-2.588-1.666
Egenkapitalandel00-0

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,85 av 10 poeng.

For Bankscore detaljer - se regnskapet. Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter. Les mer her. Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Vis regnskap

Driftscore

År201620152014
Totalrentabilitet7150
Kapitalomsetningshastighet220
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad6100
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II101010
Totalt756710

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis utvidet informasjon

Juridiske personer

40
Adm. direktør

52
Styrets leder
40
Styremedlem
39
Styremedlem
39
Styremedlem
 

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Navn Andel Aksjer:
Jea Invest AS 36.50%
B & J Holding AS 36.50%
Villa Group Invest AS 27.00%

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!