Bisnode kredittsjekk

Foretak

989232452
AS
Amarie AS
Onkel Eriks vei 1, 1363 Høvik
Akershus
Bærum
19.12.2005
13.02.2006
Nei
156.600
Investeringsvirksomhet i inn- og utland og alt hva dermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selkaper.
Styrets leder alene.
Styrets leder alene.

Annonse

Amarie AS er oppført på adressen «Onkel Eriks vei 1, 1363 Høvik» og ble registrert 13.02.2006 som et AS med aksjekapital NOK 156 600.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Investeringsselskaper o.l. lukket for allmennheten (64308)

Selskapets driftscore er beregnet til 72 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 1 035 000, et driftsresultat på NOK 1 226 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 16 515 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 57 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 43 poeng, laveste personlige styrescore er 28 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 35,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 42 534 -7 849 615 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

627 660 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter1.0351.5106.989
Driftsresultat1.2261.3066.821
Ordinært resultat6431.9027.346
 
Sum egenkapital16.51515.87213.970
Kassebeholdning704473228
 
Resultatgrad1188698
Egenkapitalandel94,70 %91,10 %82,00 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
2,84 14,18 28,36 42,53

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet6715
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad101010
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad61010
Likviditetsgrad II101010
Totalt727785
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
2.447
1.854
50.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du styreansvarsforsikring?
Styreleder kan saksøkes personlig

SE RISIKOANALYSEN
 

43
Styrets leder


28
Vara­medlem

43
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!