Bisnode kredittsjekk

Foretak

986773991
AS
Andmyran Vindpark AS
, 8484 Risøyhamn
Gladvollveien 8, 1168 Oslo
90198602
Nordland
Andøy
01.04.2004
17.04.2004
Ja
119.550
Produksjon av miljøvennlig energi og virksomhet som står i forbindelse med dette, samt deltakelse i andre selskaper.
To styremedlemmer i fellesskap.
Bdo AS
Accountor AS

Annonse

Andmyran Vindpark AS er oppført på adressen «, 8484 Risøyhamn» og ble registrert 17.04.2004 som et AS med aksjekapital NOK 119 550.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Produksjon av elektrisitet fra vindkraft (35112)

Selskapets driftscore er beregnet til 87 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 77 805 000, et driftsresultat på NOK 73 272 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 33 901 000.

Styret består av 2 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 54 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 40 poeng, laveste personlige styrescore er 38 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 38,67 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 3 197 466 153 329 47 949 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

49 172 540 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter77.80594146
Driftsresultat73.272-2.895-3.161
Ordinært resultat71.974-4.065-6.751
 
Sum egenkapital33.901-38.072-34.007
Kassebeholdning114148341
 
Resultatgrad94-3.080-2.165
Egenkapitalandel35,30 %-207,30 %-181,10 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,65 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
213,16 1 065,82 2 131,64 3 197,47
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet1500
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet005
Gjeldsbetjeningsgrad1000
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad1000
Likviditetsgrad II1022
Totalt8749
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du en god skadeforsikring?
Styreleder har det juridiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

38
Adm. direktør


40
Styrets leder

38
Styre­medlem

38
Styre­medlem

Lønn til daglig leder er: 183.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
Wallenstam Fastighets Ab 25
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media