Bisnode kredittsjekk

Foretak

957524346
ANS
ANS Solligården
Strandveien 17, 1366 Lysaker
Postboks 143, 1325 Lysaker
23303000
Viken
Bærum
20.05.1990
16.06.1990
Nei
Eie, administrere, utleie og drive fast eiendom, herunder "Solligården" på Bekkestua.
To styremedlemmer i fellesskap.
Kpmg AS

Annonse

ANS Solligården er oppført på adressen «Strandveien 17, 1366 Lysaker» og ble registrert 16.06.1990 som et ANS.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers (68209)

Selskapets driftscore er beregnet til 64 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 463 000, et driftsresultat på NOK 255 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 15 535 000.

Styret består av 3 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 55 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 62 poeng, laveste personlige styrescore er 50 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 54,33 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 19 027 -3 658 4 430 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

4 435 610 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter46364.709562
Driftsresultat25510.544-103
Ordinært resultat29910.561-80
 
Sum egenkapital15.53515.2364.674
Kassebeholdning13.32913.1705.101
 
Resultatgrad5516-18
Egenkapitalandel70,00 %70,60 %91,60 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,80 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
1,27 6,34 12,68 19,03

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet2150
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad2100
Resultatgrad20180
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II101010
Totalt648310
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

62
Styrets leder


50
Styre­medlem

51
Styre­medlem

51
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
71.323
80.832
0.00%
350.875
62.237
0.00%
Andre
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!