Foretak

987196742
AS
Ansten Albrigtsen AS
Ja takk til reklame
Kleppelv, 8470 Bø i Vesterålen
41510139
25.08.2004
01.09.2004
Nei
1.150.000
Fiske og fangst samt virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Styrets leder alene.
Styrets leder alene.
Accountor AS

Annonse

Ansten Albrigtsen AS er oppført på adressen «Kleppelv, 8470 Bø i Vesterålen» og ble registrert 01.09.2004 som et AS med aksjekapital NOK 1 150 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Hav- og kystfiske

Selskapets driftscore er beregnet til 61 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2017 viser en omsetning på NOK 5 987 000, et driftsresultat på NOK 1 657 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 2 213 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 61 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 27 poeng, laveste personlige styrescore er 18 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 22,50 poeng.

Regnskap

År201720162015
Driftsinntekter5.9873.2412.641
Driftsresultat1.657-656-340
Ordinært resultat857-1.100-299
 
Sum egenkapital2.2133551.455
Kassebeholdning247353947
 
Resultatgrad28-20-13
Egenkapitalandel000

Alle tall er i hele tusen, med mindre annen enhet er oppgitt.

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 6,35 av 10 poeng.

For Bankscore detaljer - se regnskapet. Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter. Les mer her. Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Vis regnskap Bestill kredittrapport

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201720162015
Totalrentabilitet700
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet005
Gjeldsbetjeningsgrad402
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift2001
Rentedekningsgrad600
Likviditetsgrad II202
Totalt61212
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske personer

27
Adm. direktør

27
Styrets leder
18
Varamedlem
 

Lønn til daglig leder er: 200.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall er i hele tusen, med mindre annen enhet er oppgitt.

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!