Bisnode kredittsjekk

Foretak

913757424
ASA
Aqualisbraemar ASA
Aqualis ASA
Aqualis Offshore Holding ASA
Olav Vs gate 6, 0161 Oslo
Oslo
Oslo
02.06.2014
13.06.2014
Ja
7.041.643
Tilby tjenester til marine- og offshore-industrien, og andre tilgrensede industrier, alene eller gjennom eierskap i andre virksomheter.
Kim Magnus Boman
Styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.
Abaci AS

Annonse

Aqualisbraemar ASA er oppført på adressen «Olav Vs gate 6, 0161 Oslo» og ble registrert 13.06.2014 som et ASA med aksjekapital NOK 7 041 643.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet

Selskapets driftscore er beregnet til 65 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 294 287 000, et driftsresultat på NOK 21 828 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 207 835 000.

Styret består av 3 menn og 2 kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 52 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 67 poeng, laveste personlige styrescore er 36 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 50,20 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 12 093 986 5 912 507 102 388 000 1 146 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

108 961 516 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter294.287257.516231.575
Driftsresultat21.828-46.550-34.067
Ordinært resultat19.697-53.572-32.546
 
Sum egenkapital207.835235.324277.925
Kassebeholdning44.35680.30583.257
 
Resultatgrad7-18-15
Egenkapitalandel83,40 %83,90 %87,30 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,20 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
806,27 4 031,33 8 062,66 12 093,99
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet700
Kapitalomsetningshastighet422
Fordringsomsetningshastighet223
Gjeldsbetjeningsgrad1000
Resultatgrad1200
Kontantstrøm fra drift1000
Rentedekningsgrad1000
Likviditetsgrad II101010
Totalt651415
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske personer

 
 

-
Adm. direktør


56
Styrets leder

36
Styre­medlem

67
Styre­medlem

56
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
5.973
17.42%
Carnegie Investment Bank Ab
5.80%
46.064
84.765
5.49%
Danske Bank A/S
3.92%
573.572
201.787
3.45%
0
-7.763
3.31%
Lgt Bank Ag
3.31%
Nordnet Bank Ab
2.92%
Saxo Bank A/S
2.53%
Diab Badreddin
2.36%
42.127.000
22.928.000
2.29%
Philip Alan Lenox
1.96%
Magne Gislerød
1.89%
Six Sis Ag
1.49%
0
-862
1.47%
Alsto Consultancy Ltd
1.41%
Bonnon Ian Dennis
1.31%
Theofanatos Andreas
1.21%
0
-992
1.19%
Kim Magnus Boman
1.18%
0
549
1.10%
The Bank Of New York Mellon Sa/nv
1.06%
0
383
1.03%
Andre
30.90%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!