Bisnode kredittsjekk

Foretak

919779225
AS
Arabian Sea AS
Vios 129 AS
C/o Nrp Procurator AS Haakon Viis gate 1, 0161 Oslo
C/o Nrp Procurator AS, Postboks 1358 Vika, 0113 Oslo

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
05.10.2017
24.10.2017
Ja
90.000
Skipsfart og rederivirksomhet, samt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med tilsvarende formål.
To styremedlemmer i fellesskap.
Deloitte AS

Arabian Sea AS er oppført på adressen «C/o Nrp Procurator AS Haakon Viis gate 1, 0161 Oslo» og ble registrert 24.10.2017 som et AS med aksjekapital NOK 90 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utenriks sjøfart med gods (50201)

Selskapets driftscore er beregnet til 63 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 32 983 000, et driftsresultat på NOK 6 521 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 146 137 000.

Styret består av 5 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 56 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 64 poeng, laveste personlige styrescore er 44 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 53,40 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
186 400 1 355 466 711 370 84 011 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

84 765 861 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter32.98335.077250
Driftsresultat6.5219.141-180
Ordinært resultat6.5568.897-183
 
Sum egenkapital146.13772.14616.755
Kassebeholdning1.75121.893209
 
Resultatgrad2026-72
Egenkapitalandel86,10 %47,20 %97,60 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,80 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
90,36 451,82 903,64 1 355,47

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet360
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet050
Gjeldsbetjeningsgrad1080
Resultatgrad18200
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II006
Totalt63718
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

55
Styrets leder


60
Styre­medlem

64
Styre­medlem

44
Styre­medlem

44
Styre­medlem

48
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
-17.741
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!