Bisnode kredittsjekk

Foretak

916098707
AS
Arb Eiendomsforvaltning AS
Sørsidevegen 1024, 7520 Hegra
90182091
Stjørdal
02.10.2015
20.10.2015
Nei
600.000
Kjøp og salg av eiendommer, utleie av hus, leiligheter og hybler, og det som naturlig hører sammen med dette.
Signatur hver for seg: Rune Østerås, Arild Nilsen

Annonse

Arb Eiendomsforvaltning AS er oppført på adressen «Sørsidevegen 1024, 7520 Hegra» og ble registrert 20.10.2015 som et AS med aksjekapital NOK 600 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Kjøp og salg av egen fast eiendom (68100)

Selskapets driftscore er beregnet til 49 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 291 000, et driftsresultat på NOK 179 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 353 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 49 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 23 poeng, laveste personlige styrescore er 17 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 20,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 11 959 4 603 1 743 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

1 749 545 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter291284124
Driftsresultat179144-186
Ordinært resultat4718-298
 
Sum egenkapital353305287
Kassebeholdning1358161
 
Resultatgrad6251-150
Egenkapitalandel9,70 %8,50 %8,10 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 4,75 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
0,80 3,99 7,97 11,96
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet330
Kapitalomsetningshastighet020
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad220
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift20100
Rentedekningsgrad440
Likviditetsgrad II000
Totalt49410
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Vet du hvilken økonomisk risiko dette styret utsetter seg for privat?

SE RISIKOANALYSEN
 

17
Adm. direktør


23
Styrets leder

17
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
50.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!