Sjekk kredittstatus her

Rekruttering

SLITER DU MED Å FÅ:

  • nok jobbsøkere?
  • riktig kompetanse?
  • nye fagspesialister?
  • med erfaring?

Foretak

913338626
AS
Arctic Experience AS
Sandneshamnvegen 386, 9108 Kvaløya
97185890

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


17.01.2014
10.03.2014
1
Nei
30.000
Opplevelsesturisme med guiding og utleie av utstyr, samt kursvirksomhet innen havkajakk, og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Styrets leder alene.
Kystregnskap DA

Arctic Experience AS er oppført på adressen «Sandneshamnvegen 386, 9108 Kvaløya» og ble registrert 10.03.2014 som et AS med aksjekapital NOK 30 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Opplevelses-, arrangements- og aktivitetsarrangørvirksomhet (79903)

Selskapets driftscore er beregnet til 73 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2021 viser en omsetning på NOK 152 000, et driftsresultat på NOK 21 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 98 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 44 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 5 poeng, laveste personlige styrescore er 5 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 5,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 6 247 3 822 12 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

16 175 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202120202019
Driftsinntekter15238775
Driftsresultat21-340107
Ordinært resultat21-33784
 
Sum egenkapital9877414
Kassebeholdning15292501
 
Resultatgrad14-89514
Egenkapitalandel55,10 %77,00 %81,70 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,50 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
0,42 2,08 4,16 6,25

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2021
2020
2019
Kreditt tid
0,00 d
0,00 d
2,26 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
0,00
0,00
161,43
Høyest er best
Likviditetsgrad I
2,23
4,35
5,45
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202120202019
Totalrentabilitet7013
Kapitalomsetningshastighet424
Fordringsomsetningshastighet005
Gjeldsbetjeningsgrad8010
Resultatgrad18018
Kontantstrøm fra drift18018
Rentedekningsgrad10010
Likviditetsgrad II81010
Totalt731288
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

5
Adm. direktør


5
Styrets leder

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.