Bisnode kredittsjekk

Foretak

983790739
AS
Argentum Fondsinvesteringer AS
Argentum Fondsinvesteringer AS
Bradbenken 1, 5003 Bergen
Postboks 3964 Sandviken, 5835 Bergen
55547000
Hordaland
Bergen
01.10.2001
10.10.2001
Ja
1.953.166.000
Investere sine midler i private investeringsfond og investeringsselskaper. Gjennom sin virksomhet skal selskapet: -bedre tilgangen til risikovillig kapital og egenkapital for det nyskapende, forskningsbaserte næringslivet - styrke det kompetente, langsiktige eierskapet i næringslivet -styrke konkurranseevnen og fremtidig verdiskaping i norsk næringsliv - utløse nye muligheter innen bransjer og næringsklynger hvor Norge allerede står sterkt -bygge verdifulle nettverk mellom eiere, forvaltere, FoU-miljøer og virksomheter Selskapets virksomhet skal drives på forretningsmessige vilkår.
Daglig leder alene.
Styrets leder eller nestleder tegner sammen med ett annet styremedlem eller daglig leder.
Accountor AS

Annonse

Argentum Fondsinvesteringer AS er oppført på adressen «Bradbenken 1, 5003 Bergen» og ble registrert 10.10.2001 som et AS med aksjekapital NOK 1 953 166 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Aktive eierfond (64306)

Selskapets driftscore er beregnet til 84 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 1 538 965 000, et driftsresultat på NOK 1 456 231 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 9 188 400 000.

Styret består av 3 menn og 3 kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 53 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 80 poeng, laveste personlige styrescore er 69 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 72,83 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 63 245 137 1 589 671 3 939 258 000 3 022 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

3 962 925 727 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter1.538.9651.664.180-50.293
Driftsresultat1.456.2311.595.122-110.605
Ordinært resultat1.429.7301.577.298-123.497
 
Sum egenkapital9.188.4008.108.6707.331.372
Kassebeholdning1.404.00350.821695.462
 
Resultatgrad9596220
Egenkapitalandel99,00 %98,90 %99,50 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 10,00 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
4 216,34 21 081,71 42 163,42 63 245,14

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet12120
Kapitalomsetningshastighet220
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad10100
Resultatgrad202020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II101010
Totalt848450
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
70.549
2.787
100.00%
20.398
20.337
90.80%
0
-26
16.18%
0
-10.848
13.82%
6.765
6.628
85.50%
50.158
-37.073
1.16%
10.842
10.780
100.00%
-2.374
-14.477
100.00%
0
-5.660
17.47%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du styreansvarsforsikring?
Styreleder kan saksøkes personlig

SE RISIKOANALYSEN
 

78
Adm. direktør


80
Styrets leder

73
Nestleder styre

69
Styre­medlem

69
Styre­medlem

77
Styre­medlem


69
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
Nærings- Og Fiskeridepartementet
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!