Bisnode kredittsjekk

Foretak

992856556
AS
Arkitektkontoret Odd Thommesen AS
Arkitektkontoret Odd Thommesen AS
Kjøpmannsgata 51, 7011 Trondheim
73833990
Trondheim
15.06.2008
02.07.2008
Nei
100.000
Arkitektvirksomhet og beslektet virksomhet, som ingeniørtjenester og lignende.
Styret i fellesskap.

Annonse

Arkitektkontoret Odd Thommesen AS er oppført på adressen «Kjøpmannsgata 51, 7011 Trondheim» og ble registrert 02.07.2008 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Arkitekttjenester vedrørende byggverk (71112)

Selskapets driftscore er beregnet til 77 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 4 695 000, et driftsresultat på NOK 897 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 1 449 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 63 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 58 poeng, laveste personlige styrescore er 18 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 38,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 192 945 28 233 1 964 000 14 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

2 044 744 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter4.6952.5793.390
Driftsresultat897-1.004-129
Ordinært resultat579-880-203
 
Sum egenkapital1.4491.3922.272
Kassebeholdning7701.239
 
Resultatgrad19-39-4
Egenkapitalandel36,20 %33,90 %46,30 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,60 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
12,86 64,32 128,63 192,95

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet1300
Kapitalomsetningshastighet422
Fordringsomsetningshastighet424
Gjeldsbetjeningsgrad800
Resultatgrad1800
Kontantstrøm fra drift1800
Rentedekningsgrad1000
Likviditetsgrad II228
Totalt77614
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

18
Adm. direktør


18
Styrets leder

58
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!