Bisnode kredittsjekk

Foretak

997675886
AS
Armtec AS
Rj Bygg AS
Ga Entrepenør AS
Gundersen Armering AS
Tingvang Minneåsen 361, 2092 Minnesund
C/o Ernst Gundersen Tingvang Minneåsen 361, 2092 Minnesund
95801225

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Viken
Eidsvoll
25.11.2011
05.12.2011
Nei
100.000
Selskapets formål er betong- og armeringsarbeid, investering i verdipapirer og fast eiendom, samt engasjement i underliggende og andre selskapers drift, samt hva som herved måtte stå i forbindelse. Selskapet kan også delta i andre selskaper.
Styrets leder alene.

Armtec AS er oppført på adressen «Tingvang Minneåsen 361, 2092 Minnesund» og ble registrert 05.12.2011 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet (43990)

Selskapets driftscore er beregnet til 65 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 1 304 000, et driftsresultat på NOK 229 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 1 093 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 57 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 15 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 7,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 53 589 5 507 1 409 000 483 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

1 431 053 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter1.3041.487978
Driftsresultat229322-124
Ordinært resultat119207908
 
Sum egenkapital1.0931.3831.176
Kassebeholdning5427044
 
Resultatgrad1822-13
Egenkapitalandel38,00 %43,80 %47,90 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,60 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
3,57 17,86 35,73 53,59

Kredittinformasjon

Kredittlimit: ??? mNOK
Aktuell Hendelse: ???
???
???
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
55,53 d
65,00 d
10,75 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
6,57
5,62
33,96
Høyest er best
Likviditetsgrad I
0,84
1,36
0,23
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet6715
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet325
Gjeldsbetjeningsgrad6610
Resultatgrad18200
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad81010
Likviditetsgrad II260
Totalt657362
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

15
Adm. direktør


15
Styrets leder

-
Vara­medlem

Lønn til daglig leder er: 746.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!