Foretak

939947914
AS
Asak Anlegg AS
John Hoel AS
John Hoel AS
Asakveien 154, 1923 Sørum
91855977
Akershus
Sørum
01.03.1986
10.02.1990
Nei
100.000
Forretningsmessig drift av maskinentreprenørvirksomhet og lastebiltransport, samt salg av varer i forbindelse med oppdrag.
Kr Økonomi AS

Annonse

Asak Anlegg AS er oppført på adressen «Asakveien 154, 1923 Sørum» og ble registrert 10.02.1990 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Grunnarbeid (43120)

Selskapets driftscore er beregnet til 87 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 7 898 000, et driftsresultat på NOK 2 377 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 3 386 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 64 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 21 poeng, laveste personlige styrescore er 21 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 21,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 324 575 72 493 3 224 000 289 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

3 369 219 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter7.8985.4988.148
Driftsresultat2.377-1.1451.868
Ordinært resultat1.860-9791.329
 
Sum egenkapital3.3861.5262.506
Kassebeholdning9411.6491.841
 
Resultatgrad30-2123
Egenkapitalandel45,80 %35,00 %42,50 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,20 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
21,64 108,19 216,38 324,58
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet15015
Kapitalomsetningshastighet444
Fordringsomsetningshastighet043
Gjeldsbetjeningsgrad10010
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad10010
Likviditetsgrad II81010
Totalt871892
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

21
Adm. direktør


21
Styrets leder

Lønn til daglig leder er: 418.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!