Foretak

939947914
AS
Asak Anlegg AS
John Hoel AS
John Hoel AS
Asakveien 154, 1923 Sørum
91855977
Viken
Lillestrøm
01.03.1986
10.02.1990
Nei
100.000
Forretningsmessig drift av maskinentreprenørvirksomhet og lastebiltransport, samt salg av varer i forbindelse med oppdrag.
Kr Økonomi AS

Annonse

Asak Anlegg AS er oppført på adressen «Asakveien 154, 1923 Sørum» og ble registrert 10.02.1990 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Grunnarbeid (43120)

Selskapets driftscore er beregnet til 75 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 10 809 000, et driftsresultat på NOK 1 370 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 4 400 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 65 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 21 poeng, laveste personlige styrescore er 21 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 21,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 444 205 165 740 4 223 000 96 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

4 445 726 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter10.8097.8985.498
Driftsresultat1.3702.377-1.145
Ordinært resultat1.0141.860-979
 
Sum egenkapital4.4003.3861.526
Kassebeholdning8799411.649
 
Resultatgrad1330-21
Egenkapitalandel47,20 %45,80 %35,00 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,70 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
29,61 148,07 296,14 444,21

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet10150
Kapitalomsetningshastighet444
Fordringsomsetningshastighet104
Gjeldsbetjeningsgrad8100
Resultatgrad16200
Kontantstrøm fra drift18200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II8810
Totalt758718
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

21
Adm. direktør


21
Styrets leder

Lønn til daglig leder er: 659.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!