Bisnode kredittsjekk

Foretak

990003246
AS
Asles Eiendom AS
V/ Asle Klungland Sirdalsveien 720, 4376 Helleland
Rogaland
Eigersund
20.06.2006
17.07.2006
Ja
200.000
Kjøp, salg og drift av fast eiendom og andre investeringsprosjekter, samt hva dermed måtte stå i forbindelse, samt deltakelse i andre foretagender av hvilken som helst art, herunder også deltakelse gjennom aksjeerverv.
Styrets leder alene.
Styrets leder alene.

Asles Eiendom AS er oppført på adressen «V/ Asle Klungland Sirdalsveien 720, 4376 Helleland» og ble registrert 17.07.2006 som et AS med aksjekapital NOK 200 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom ellers (68209)

Selskapets driftscore er beregnet til 61 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 756 000, et driftsresultat på NOK 435 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 601 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 57 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 31 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 15,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 31 068 8 877 6 093 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

6 107 580 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter756788681
Driftsresultat435506-82
Ordinært resultat449-3.217-165
 
Sum egenkapital6011523.370
Kassebeholdning26328305
 
Resultatgrad5864-12
Egenkapitalandel4,90 %1,40 %26,40 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Resultatgrad»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 5,85 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

generic logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
2,07 10,36 20,71 31,07

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet632
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet505
Gjeldsbetjeningsgrad200
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad822
Likviditetsgrad II000
Totalt61259
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
2.175
-936
100.00%
2.119
-207
50.00%
319
-309
100.00%
2.777
-453
100.00%
5.952
363
100.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du styreansvarsforsikring?
Styreleder kan saksøkes personlig

SE RISIKOANALYSEN
 

31
Styrets leder


-
Vara­medlem

31
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!