Bisnode kredittsjekk

Foretak

914540992
AS
AS Lister Skoganlæg
C/o Harald A. Haugland Bryne Ringvei 23, 4560 Vanse
38394063
Farsund
01.04.1902
05.04.1989
Nei
100.800
Erverve og beplante egne eiendommer med skog, sørge for god skogskjøtsel, salg av skogsvirke og hva hermed står i forbindelse.
Prokura er tildelt formannen i styret.
Selskapets firma tegnes av styrets formann.

Annonse

AS Lister Skoganlæg er oppført på adressen «C/o Harald A. Haugland Bryne Ringvei 23, 4560 Vanse» og ble registrert 05.04.1989 som et AS med aksjekapital NOK 100 800.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Avvirkning (2200)

Selskapets driftscore er beregnet til 58 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 298 000, et driftsresultat på NOK 34 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 995 000.

Styret består av 7 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 75 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 19 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 13,14 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 12 247 4 068 28 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

34 455 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter298128524
Driftsresultat34-90300
Ordinært resultat63-42274
 
Sum egenkapital995932974
Kassebeholdning3.1803.2173.328
 
Resultatgrad11-7057
Egenkapitalandel30,70 %28,40 %26,40 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,10 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
0,82 4,08 8,16 12,25
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet207
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet001
Gjeldsbetjeningsgrad206
Resultatgrad16020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad10010
Likviditetsgrad II666
Totalt58872
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du forsikringsdekning?
Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

19
Adm. direktør


19
Styrets leder

19
Nestleder styre

18
Styre­medlem

18
Styre­medlem

18
Styre­medlem


-
Vara­medlem

-
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!