Bisnode kredittsjekk

Foretak

992298863
AS
Asp Eiendom AS
Aspeiendom AS
Majorstuveien 35 Butikk AS
Østre Aker vei 215, 0975 Oslo
91166100

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Oslo
Oslo
29.01.2008
14.02.2008
Ja
130.000
Eie, drive og utvikle eiendommer for utleie og salg, samt hva herved står i forbindelse, herunder kjøp og salg av eiendomsselskaper.
Styrets leder alene.
Bdo AS
Accounting 4 You AS

Asp Eiendom AS er oppført på adressen «Østre Aker vei 215, 0975 Oslo» og ble registrert 14.02.2008 som et AS med aksjekapital NOK 130 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Utvikling og salg av egen fast eiendom ellers (41109)

Selskapets driftscore er beregnet til 66 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 27 943 000, et driftsresultat på NOK 73 902 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 241 589 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 40 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 40 poeng, laveste personlige styrescore er 8 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 24,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 1 148 342 -2 008 274 328 524 500 393 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

328 211 018 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182016
Driftsinntekter27.94327.41815.395
Driftsresultat73.902-2.3113.118
Ordinært resultat40.612-8.05121.015
 
Sum egenkapital241.589222.71029.122
Kassebeholdning4.2454.77313.141
 
Resultatgrad264-820
Egenkapitalandel36,50 %38,70 %13,50 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,00 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
76,56 382,78 765,56 1 148,34

Kredittinformasjon

Kredittlimit: ??? mNOK
Aktuell Hendelse: ???
???
???
År
2019
2018
2016
Kreditt tid
6,64 d
5,54 d
3,89 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
55,00
65,91
93,88
Høyest er best
Likviditetsgrad I
0,26
0,73
6,92
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182016
Totalrentabilitet707
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet555
Gjeldsbetjeningsgrad406
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad8010
Likviditetsgrad II0210
Totalt66980
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
5.914
2.889
100.00%
1.222
907
100.00%
2.053
-139
100.00%
1.847
5
100.00%
37
-58
100.00%
50.00%
10.430
4.280
100.00%
1.655
-247
100.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

40
Adm. direktør


40
Styrets leder

8
Vara­medlem

Lønn til daglig leder er: 1.090.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Samfunnsansvar

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!