Foretak

933684350
AS
AS Ringvassøy
Kvalsundvegen 32, 9019 Tromsø
77670569
Troms
Tromsø
20.12.1982
20.04.1990
0
15.050.000
Nei
Fiskeri, erverv og forvaltning av fast eiendom, skip, aksjer i andre selskap m.v., samt å engasjere seg som deltager i annen forretningsvirksomhet, samt formuesforvaltning.
Styrets leder og daglig leder hver for seg.
Styrets leder alene eller to styremedlemmer i fellesskap.

AS Ringvassøy er oppført på adressen «Kvalsundvegen 32, 9019 Tromsø» og ble registrert 20.04.1990 som et AS med aksjekapital NOK 15 050 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Hav- og kystfiske

Selskapets driftscore er beregnet til 85 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2017 viser en omsettning på NOK 3 000 000, et driftsresultat på NOK 2 768 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 19 974 000.

Styret består av 1 mann og 2 kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 63 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 29 poeng, laveste personlige styrescore er 28 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 28,33 poeng.

Regnskap

År201720162015
Driftsinntekter3.0000141
Driftsresultat2.768-303-177
Ordinært resultat4.6707.186-1.713
 
Sum egenkapital19.97415.3048.118
Kassebeholdning2.3005.0892.394
 
Resultatgrad920-126
Egenkapitalandel111

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,50 av 10 poeng.

For Bankscore detaljer - se regnskapet. Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter. Les mer her. Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Vis regnskap Bestill kredittrapport

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201720162015
Totalrentabilitet15152
Kapitalomsetningshastighet002
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad10100
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad10102
Likviditetsgrad II101010
Totalt854516
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Eierposter

Firmanavn Andel Aksjer:
Fx Produksjoner AS Film og TV 10.00%
Sjekk eierkvaliteten

Juridiske personer

28
Adm. direktør

29
Styrets leder
28
Styremedlem
28
Styremedlem
 

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Navn Andel Aksjer:
Haug Trine 28.00%
Mona Haug 28.00%
Geir-Olav Jensen 28.00%
Magnar Kåre Inge Jensen 16.00%

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!