Sjekk kredittstatus her

Foretak

998504163
AS
Assistert Selvhjelp AS
Explorable AS
Exploro Academy AS
Sødal Terrasse 44, 4630 Kristiansand S

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Agder
Kristiansand
05.06.2012
16.06.2012
Ja
35.514
Tjenester og teknologier som har samfunnsnytte innen helse, forskning og utdanning. Selskapet skal bidra til at individer og samfunn får enklere og mer effektive løsninger som har potensial til å gi en vesentlig forbedring i samfunnet i fremtiden. Selskapet skal jobbe for å øke samfunnets evne å tilby tidlig psykisk helsehjelp til den store andelen av personer som får lite eller ingen hjelp, samt effektivisere forskning og forbedre utdanning.
Styrets leder alene.

Assistert Selvhjelp AS er oppført på adressen «Sødal Terrasse 44, 4630 Kristiansand S» og ble registrert 16.06.2012 som et AS med aksjekapital NOK 35 514.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi (62020)

Selskapets driftscore er beregnet til 81 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2020 viser en omsetning på NOK 5 636 000, et driftsresultat på NOK 1 175 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 2 664 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 55 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 20 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 10,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 231 616 32 342 1 544 000 17 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

1 640 362 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202020192018
Driftsinntekter5.6362.7602.652
Driftsresultat1.175-763637
Ordinært resultat946-537512
 
Sum egenkapital2.6641.7181.505
Kassebeholdning4.072621758
 
Resultatgrad21-2824
Egenkapitalandel37,20 %62,90 %62,40 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,90 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
15,44 77,21 154,41 231,62

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2020
2019
2018
Kreditt tid
7,31 d
13,75 d
12,55 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
49,97
26,54
29,08
Høyest er best
Likviditetsgrad I
0,94
1,00
1,46
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202020192018
Totalrentabilitet12015
Kapitalomsetningshastighet422
Fordringsomsetningshastighet555
Gjeldsbetjeningsgrad8610
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift20720
Rentedekningsgrad10010
Likviditetsgrad II226
Totalt812288
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

11
Adm. direktør


20
Styrets leder

-
Vara­medlem

Lønn til daglig leder er: 921.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!