Bisnode kredittsjekk

Foretak

917018286
AS
Atlaksvoll AS
Foretaket har ingen tilsynelatende form for aktivitet
Vårlikroken 2, 4016 Stavanger
Rogaland
Stavanger
31.03.2016
14.04.2016
Nei
60.000
Selskapets virksomhet er investering og eierskap i andre selskaper.
Styrets leder alene.
Styrets leder alene.

Annonse

Atlaksvoll AS er oppført på adressen «Vårlikroken 2, 4016 Stavanger» og ble registrert 14.04.2016 som et AS med aksjekapital NOK 60 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Investeringsselskaper o.l. lukket for allmennheten

Selskapets driftscore er beregnet til 87 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 227 000, et driftsresultat på NOK 227 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 480 000.

Styret består av 1 mann og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 34 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 8 poeng, laveste personlige styrescore er 8 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 8,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 9 329 0 75 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

78 905 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter2271100
Driftsresultat2271100
Ordinært resultat2261100
 
Sum egenkapital480255144
Kassebeholdning3311155
 
Resultatgrad1001000
Egenkapitalandel99,80 %100,00 %100,00 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,20 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
0,62 3,11 6,22 9,33
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet15150
Kapitalomsetningshastighet220
Fordringsomsetningshastighet000
Gjeldsbetjeningsgrad1000
Resultatgrad20200
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad10100
Likviditetsgrad II1000
Totalt87670
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske personer

 
 

8
Styrets leder

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!