Foretak

913712889
AS
Atlantic Lumpus AS
Sleneset, 8762 Sleneset
46683812
Nordland
Lurøy
23.05.2014
02.06.2014
9
3.600.000
Ja
Produksjon av yngel og settefisk i hav- og kystbasert kystkultur og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Styrets leder eller daglig leder hver for seg.
Kpmg AS

Atlantic Lumpus AS er oppført på adressen «Sleneset, 8762 Sleneset» og ble registrert 02.06.2014 som et AS med aksjekapital NOK 3 600 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted

Selskapets driftscore er beregnet til 80 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2017 viser en omsettning på NOK 23 720 000, et driftsresultat på NOK 9 932 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 12 130 000.

Styret består av 2 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 45 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 34 poeng, laveste personlige styrescore er 33 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 33,50 poeng.

Regnskap

År201720162015
Driftsinntekter23.72070
Driftsresultat9.932-1.309-158
Ordinært resultat6.347-1.729-158
 
Sum egenkapital12.1305.7837.512
Kassebeholdning5.2924.3101.755
 
Resultatgrad42-18.7000
Egenkapitalandel000

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,90 av 10 poeng.

For Bankscore detaljer - se regnskapet. Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter. Les mer her. Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Vis regnskap Bestill kredittrapport

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201720162015
Totalrentabilitet1500
Kapitalomsetningshastighet200
Fordringsomsetningshastighet500
Gjeldsbetjeningsgrad800
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad1000
Likviditetsgrad II008
Totalt8008
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske personer

33
Adm. direktør

34
Styrets leder
33
Styremedlem
 

Lønn til daglig leder er: 968.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Navn Andel Aksjer:
Ziko Holding AS 59.28%
Larssen AS 30.00%
Nistuå 3 AS 10.00%
Andre 0.72%

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!