Sjekk kredittstatus her

Foretak

989831208
AS
Atmos AS
Tempevegen 19, 7031 Trondheim
73108180

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Trondheim
08.05.2006
13.06.2006
1
Nei
100.000
Tilby tjenester, produkter og installasjoner med prosjektutvikling, prosjektering av VVS og klimatekniske systemer i bygninger, herunder rådgivningstjenester som naturlig står i forbindelse med dette. Selskapet skal videre kunne tilby tjenester innen totalentrepriser og delta i andre selskaper innen samme virksomhetsområde. Ut over forannevnte kjernevirksomhet kan selskapet engasjere seg i forretningsutvikling i bred forstand, og uten nødvendigvis med sammenheng til kjernevirksomheten.
Daglig leder alene.

Ecit Trondheim AS

Atmos AS er oppført på adressen «Tempevegen 19, 7031 Trondheim» og ble registrert 13.06.2006 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Byggeteknisk konsulentvirksomhet (71121)

Selskapets driftscore er beregnet til 87 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 5 926 000, et driftsresultat på NOK 1 449 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 5 884 000.

Styret består av 3 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 64 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 50 poeng, laveste personlige styrescore er 8 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 28,25 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 243 534 25 726 2 922 000 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

3 020 280 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter5.9261.1012.150
Driftsresultat1.449-662-420
Ordinært resultat1.813-694-650
 
Sum egenkapital5.8844.8475.541
Kassebeholdning2.5751.2812.177
 
Resultatgrad24-60-20
Egenkapitalandel69,90 %81,20 %83,60 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,50 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
16,24 81,18 162,36 243,53

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
38,24 d
173,72 d
86,92 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
9,55
2,10
4,20
Høyest er best
Likviditetsgrad I
2,07
9,14
16,04
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet1300
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet412
Gjeldsbetjeningsgrad1000
Resultatgrad2000
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad1000
Likviditetsgrad II81010
Totalt871314
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
40
-18
50.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

27
Adm. direktør


28
Styrets leder

27
Styre­medlem

50
Styre­medlem

8
Vara­medlem

Lønn til daglig leder er: 431.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!

Nyheter fra
Finansavisen.no