Sjekk kredittstatus her

Foretak

989197223
AS
Aunan Holding AS
Staupslia 34c, 7603 Levanger
74080345

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Levanger
21.12.2005
23.02.2006
Ja
200.000
Selv gjennom heleller deleide selskaper eller ved å samarbeide med andre virksomheter å forestå investeringsvirksomhet og annen virksomhet beslektet med dette.
Styrets leder alene.

Aunan Holding AS er oppført på adressen «Staupslia 34c, 7603 Levanger» og ble registrert 23.02.2006 som et AS med aksjekapital NOK 200 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Butikkhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler (47111)

Selskapets driftscore er beregnet til 58 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 2 828 000, et driftsresultat på NOK 698 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 5 018 000.

Styret består av 2 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 35 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 38 poeng, laveste personlige styrescore er 36 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 36,67 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 116 219 6 863 9 447 000 146 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

9 492 071 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter2.8282.6842.616
Driftsresultat698-438826
Ordinært resultat101-7503.465
 
Sum egenkapital5.0185.3666.616
Kassebeholdning761.1091.468
 
Resultatgrad25-1632
Egenkapitalandel26,50 %25,10 %24,40 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 6,85 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
7,75 38,74 77,48 116,22

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
3,72 d
0,00 d
0,89 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
98,20
0,00
408,74
Høyest er best
Likviditetsgrad I
0,22
1,75
1,66
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet3012
Kapitalomsetningshastighet000
Fordringsomsetningshastighet505
Gjeldsbetjeningsgrad628
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift202020
Rentedekningsgrad4010
Likviditetsgrad II088
Totalt583083
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
6.678
1.043
50.00%
30.748
201
100.00%
0
-43
100.00%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

38
Styrets leder


36
Styre­medlem

36
Styre­medlem

38
Kontakt­person

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!