Bisnode kredittsjekk

Foretak

836284542
AS
Aunes Dataservice AS
Stokmovegen 2, 7500 Stjørdal
Postboks 108, 7501 Stjørdal
74829624
Stjørdal
31.10.1984
01.04.1990
Nei
100.000
Forvaltning av kapital, investere i andre selskaper samt annen virksomhet som dertil står i forbindelse.
Styret.
Viken Regnskap AS

Annonse

Aunes Dataservice AS er oppført på adressen «Stokmovegen 2, 7500 Stjørdal» og ble registrert 01.04.1990 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Investeringsselskaper o.l. lukket for allmennheten (64308)

Selskapets driftscore er beregnet til 83 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 131 000, et driftsresultat på NOK 127 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 973 000.

Styret består av 1 mann og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 70 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 13 poeng, laveste personlige styrescore er 0 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 6,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 5 384 164 21 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

23 525 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter131591.532
Driftsresultat127-10400
Ordinært resultat125-5397
 
Sum egenkapital973848854
Kassebeholdning967811482
 
Resultatgrad97-1726
Egenkapitalandel96,20 %88,30 %76,00 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,20 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
0,36 1,79 3,59 5,38
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet10015
Kapitalomsetningshastighet204
Fordringsomsetningshastighet102
Gjeldsbetjeningsgrad10010
Resultatgrad20020
Kontantstrøm fra drift20020
Rentedekningsgrad10010
Likviditetsgrad II101010
Totalt831091
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Vet du hvilken økonomisk risiko dette styret utsetter seg for privat?

SE RISIKOANALYSEN
 

13
Styrets leder


-
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!