Bisnode kredittsjekk

Foretak

911812401
AS
Aurora Spirit Distillery
Auroraspirit AS
Årøybuktneset, 9060 Lyngseidet
90096170
Troms
Lyngen
19.03.2013
15.05.2013
10
Nei
1.666.000
Drive destillering, rektifisering og blanding av sprit for salg, samt alt som hører naturlig til dette. Formål er også å drive handel, engrossalg og import av nærings- og nytelsesmidler, herunder alkoholholdige drikkevarer, samt alt som hører naturlig til dette.
Styrets leder alene.
Daglig leder alene. Styrets leder alene.

Annonse

Aurora Spirit Distillery er oppført på adressen «Årøybuktneset, 9060 Lyngseidet» og ble registrert 15.05.2013 som et AS med aksjekapital NOK 1 666 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Destillering, rektifisering og blanding av sprit (11010)

Selskapets driftscore er beregnet til 72 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 6 826 000, et driftsresultat på NOK 960 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 6 560 000.

Styret består av 7 menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 49 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 34 poeng, laveste personlige styrescore er 7 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 28,88 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
1 594 000 280 521 132 863 5 233 500 252 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

5 388 622 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter6.8263.7192.510
Driftsresultat960-2.163-198
Ordinært resultat661-1.659-9
 
Sum egenkapital6.5605.9004.159
Kassebeholdning3221.289495
 
Resultatgrad14-58-8
Egenkapitalandel60,80 %61,10 %59,10 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,00 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
18,70 93,51 187,01 280,52
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet700
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet325
Gjeldsbetjeningsgrad804
Resultatgrad1800
Kontantstrøm fra drift18014
Rentedekningsgrad1000
Likviditetsgrad II6810
Totalt721235
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
767
322
50.00%

Alle tall i tusen

Sjekk eierkvaliteten

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du avbruddsforsikring ved driftsstopp?
Styreleder har det økonomiske ansvaret

SE RISIKOANALYSEN
 

17
Adm. direktør


34
Styrets leder

33
Styre­medlem

33
Styre­medlem

33
Styre­medlem

33
Styre­medlem


33
Styre­medlem

7
Vara­medlem

25
Vara­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
1.722
175
27.01%
0
-4
7.50%
0
-36
7.50%
396
27.796
4.80%
3.085
2.269
1.20%
Andre
14.42%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!