Sjekk kredittstatus her

Foretak

994905252
AS
Avimar Norge AS
Mowing AS
Rosenfinkringen 2f, 2032 Maura

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Viken
Nannestad
10.12.2009
17.12.2009
2
Nei
100.000
Selskapets virksomhet er salg av konsulenttjenester innenfor elektronikkbasert virksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. I tillegg investeringer i fast eiendom og andre investeringsobjekter med tanke på kapitalavkastning.
Styrets leder alene. Morten Steinar Blakkisrud
Aktiva Regnskap AS

Avimar Norge AS er oppført på adressen «Rosenfinkringen 2f, 2032 Maura» og ble registrert 17.12.2009 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet (71129)

Selskapets driftscore er beregnet til 90 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2021 viser en omsetning på NOK 2 791 000, et driftsresultat på NOK 1 696 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 4 207 000.

Styret består av ingen menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 57 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 15 poeng, laveste personlige styrescore er 15 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 15,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 114 699 8 671 2 192 500 495 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

2 238 025 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År202120202019
Driftsinntekter2.7918381.364
Driftsresultat1.696-185141
Ordinært resultat1.385-275112
 
Sum egenkapital4.2072.8223.096
Kassebeholdning477235698
 
Resultatgrad61-2210
Egenkapitalandel86,50 %58,70 %56,30 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 9,50 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
7,65 38,23 76,47 114,70

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2021
2020
2019
Kreditt tid
12,76 d
10,45 d
5,14 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
28,60
34,92
71,04
Høyest er best
Likviditetsgrad I
1,55
3,33
1,84
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År202120202019
Totalrentabilitet1502
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet555
Gjeldsbetjeningsgrad1004
Resultatgrad20016
Kontantstrøm fra drift20014
Rentedekningsgrad10010
Likviditetsgrad II8108
Totalt901761
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

15
Adm. direktør


15
Styrets leder

Lønn til daglig leder er: 154.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.