Sjekk kredittstatus her

Foretak

994905252
AS
Avimar Norge AS
Mowing AS
Rosenfinkringen 2f, 2032 Maura
98844355

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Viken
Nannestad
10.12.2009
17.12.2009
Nei
100.000
Selskapets virksomhet er salg av konsulenttjenester innenfor elektronikkbasert virksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. I tillegg investeringer i fast eiendom og andre investeringsobjekter med tanke på kapitalavkastning.
Styrets leder alene. Morten Steinar Blakkisrud
Rr Regnskap & Råd AS

Avimar Norge AS er oppført på adressen «Rosenfinkringen 2f, 2032 Maura» og ble registrert 17.12.2009 som et AS med aksjekapital NOK 100 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet (71129)

Selskapets driftscore er beregnet til 61 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 1 364 000, et driftsresultat på NOK 141 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 3 096 000.

Styret består av ingen menn og 1 kvinne og med en gjennomsnittlig alder på 56 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 18 poeng, laveste personlige styrescore er 18 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 18,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 56 055 12 863 2 399 000 290 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

2 424 445 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter1.3641.281285
Driftsresultat1410-295
Ordinært resultat112-1-290
 
Sum egenkapital3.0963.2344.490
Kassebeholdning698265202
 
Resultatgrad100-104
Egenkapitalandel56,30 %69,60 %98,00 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg positivt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»).

Selskapets bankscore er beregnet til 7,40 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
3,74 18,68 37,37 56,05

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
5,14 d
64,05 d
248,97 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
71,04
5,70
1,47
Høyest er best
Likviditetsgrad I
1,84
0,39
4,94
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet200
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet520
Gjeldsbetjeningsgrad420
Resultatgrad1600
Kontantstrøm fra drift1450
Rentedekningsgrad1020
Likviditetsgrad II8010
Totalt611312
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

18
Adm. direktør


18
Styrets leder

Lønn til daglig leder er: 216.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!