Bisnode kredittsjekk

Foretak

986198113
AS
Axpo Nordic AS
Egl Nordic AS
Egl Nordic AS
Dronning Eufemias gate 6b, 0191 Oslo
22018400
Oslo
Oslo
16.10.2003
04.11.2003
23
Ja
59.000.000
Handel med elektrisitet og relaterte produkter i det nordiske marked.
Daglig leder alene.
Styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.
Kpmg AS
Ernst & Young AS

Annonse

Axpo Nordic AS er oppført på adressen «Dronning Eufemias gate 6b, 0191 Oslo» og ble registrert 04.11.2003 som et AS med aksjekapital NOK 59 000 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Handel med elektrisitet (35140)

Selskapets driftscore er beregnet til 59 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2018 viser en omsetning på NOK 352 677 000, et driftsresultat på NOK 157 709 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 248 672 000.

Styret består av 4 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 58 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 52 poeng, laveste personlige styrescore er 50 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 50,50 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 14 493 575 3 715 808 2 772 591 500 0

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

2 779 237 925 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201820172016
Driftsinntekter352.67751.857123.544
Driftsresultat157.709-85.7645.418
Ordinært resultat76.009-127.412-24.197
 
Sum egenkapital248.672172.957291.949
Kassebeholdning279.46210.52637.071
 
Resultatgrad45-1654
Egenkapitalandel4,30 %5,70 %12,20 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II, Egenkapitalandel»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad»).

Selskapets bankscore er beregnet til 5,45 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
966,24 4 831,19 9 662,38 14 493,58
generic logo

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201820172016
Totalrentabilitet623
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet100
Gjeldsbetjeningsgrad200
Resultatgrad2008
Kontantstrøm fra drift2000
Rentedekningsgrad422
Likviditetsgrad II448
Totalt591023
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore
Vis detaljer

Juridiske roller

 
Man and tryg-logo

Har du forsikringsdekning?
Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

-
Adm. direktør


52
Styrets leder

50
Styre­medlem

50
Styre­medlem

50
Styre­medlem

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
Axpo Trading Ag
100.00%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Sjekk aksjonærnettverket

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!