Sjekk kredittstatus her

Foretak

910518488
AS
Bachke & Co. A/S
Bachke & Co. AS
Fjordgata 11, 7010 Trondheim
73992850

Dropp gamle utdaterte finansierings­løsninger og se på nye innovative alternativ her.


Trondheim
22.09.1977
30.08.1988
28
Nei
12.000.000
Drive skipsfart, spedisjons- og lagringsvirksomhet, kjøp, salg og drift av fast eiendom, regnskapsførsel for andre og eget selskap, tekniske konsulenttjenester, handel og agenturvirksomhet samt delta i andre selskaper.
Prokura hver for seg: Arild Bachke, Frode Arnesen, Paul Emil Hjelm-Hansen
To styremedlemmer i fellesskap. Styrets leder alene. Frode Arnesen
Deloitte AS

Bachke & Co. A/S er oppført på adressen «Fjordgata 11, 7010 Trondheim» og ble registrert 30.08.1988 som et AS med aksjekapital NOK 12 000 000.
Det er ikke registrert et nettsted for selskapet.

Selskapets er registrert i bransjen Spedisjon (52291)

Selskapets driftscore er beregnet til 70 poeng. [100 - best poeng, 0 - dårligst.]

Siste innlevert regnskap i 2019 viser en omsetning på NOK 27 524 000, et driftsresultat på NOK 3 087 000 og hvor egenkapital var positiv med NOK 50 531 000.

Styret består av 5 menn og ingen kvinner og med en gjennomsnittlig alder på 65 år. Styrets høyeste personlige styrescore er 84 poeng, laveste personlige styrescore er 42 poeng og gjennomsnittlig styrescore er 53,00 poeng.

Finansieringsanalyse

Varelager Kundefordring Leverandørkreditt Belåning aktiva Leasing
0 1 131 123 440 753 36 777 000 899 000

Dette selskapet kan forbedre sin egen finansieringsevne med opptil:

37 351 634 NOK

Analysen er laget av Purehelp.no AS

Regnskap

År201920182017
Driftsinntekter27.52418.07415.027
Driftsresultat3.087-120-3.875
Ordinært resultat2.0289.019-2.456
 
Sum egenkapital50.53149.40341.584
Kassebeholdning12.37710.6878.540
 
Resultatgrad11-1-26
Egenkapitalandel54,20 %52,40 %47,50 %

Alle tall i tusen

Kontantstrøm fra driftsaktiviteter utviklet seg negativt i fjor. Følgende nøkkeltall viste en negativ trend i fjor («Likviditetsgrad I, Likviditetsgrad II»). Følgende nøkkeltall viste en positiv trend i fjor («Resultatgrad, Egenkapitalandel»).

Selskapets bankscore er beregnet til 8,15 av 10 poeng.

Bankscore systemet inneholder faktorer og nøkkeltall som er viktige for bankene når man vurderer lån og kreditter til typiske små og mellomstore bedrifter.

Analysen kan brukes til å få en rask, matematisk og objektiv analyse av selskapets bankstatus. For store selskaper er modellen ikke tilstrekkelig omfattende. Uansett vil banken gjøre sin egen subjektive vurdering av virksomheten.

Inkassoanalyse

Axactor logo

Likviditetseffekt ved reduksjon av kundefordringer

-1 DAG -2 DAGER -10 DAGER -15 DAGER
75,41 377,04 754,08 1 131,12

Kredittinformasjon

KREDITTLIMIT: ???
AKTUELL HENDELSE: ???
???
Kredittverdighet
År
2019
2018
2017
Kreditt tid
27,02 d
44,70 d
49,82 d
Lavest er best
Fordringsoms. hastighet
13,51
8,17
7,33
Høyest er best
Likviditetsgrad I
6,24
6,48
6,38
Høyest er best

Driftscore

Hvor godt drives selskapet? (100:best, 0:svakest)

År201920182017
Totalrentabilitet370
Kapitalomsetningshastighet222
Fordringsomsetningshastighet543
Gjeldsbetjeningsgrad680
Resultatgrad1600
Kontantstrøm fra drift20200
Rentedekningsgrad8100
Likviditetsgrad II101010
Totalt706115
Kredittscore

Forklaring:
Modellen gir en rask og kortfattet analyse av virksomhetens driftseffektivitet. Modellen tar ikke hensyn til
konsernstrukturer og vurderer bare det enkelte objektet isolert. Fokus er på foretakets evne til å forvalte egne
balanseverdier, skape likviditet, resultatmarginer samt gode driftsorienterte effektivitetstall.

Sone tabell: 0 - 20 poeng
20 - 40 poeng
40 - 60 poeng
60 - 80 poeng
80 - 100 poeng
Svak driftscore
Middels/Svak driftscore
Middels/God driftscore
God driftscore
Meget god driftscore

Eierposter

Firmanavn
Omsetning
Drifts­resultat
Andel Aksjer:
27.524
3.087
2.44%
5.762
1.355
1.42%
24.501
3.764
24.30%

Alle tall i tusen

Juridiske roller

 

Styreleder har ansvaret for sikkerheten

SE RISIKOANALYSEN
 

42
Adm. direktør


44
Styrets leder

42
Styre­medlem

42
Styre­medlem

84
Styre­medlem

53
Styre­medlem

Lønn til daglig leder er: 1.043.000 Ved flere daglig ledere eller endring av daglig leder i inneværende regnskapsår kan publisert lønn være ukorrekt.

Styrescore modellen vurderer din personlige styreverdi (0-100p) i norske selskap.
Tunge og ansvarsfulle styreverv i store virksomheter gir høy styrescore. Mindre virksomheter med begrenset juridisk og økonomisk ansvar gir lav styrescore.

Kontaktpersoner

Tittel Navn Telefon E-post
Salgsansvarlig Arnesen Frode 73992870   

Bærekraft

Fremtiden tilhører virksomheter som tar samfunnsansvar. Investorer flytter kapitalen, staten bruker innkjøpsmakten og konsumentene tar klare produktvalg. Uten en aktiv bærekraftstrategi utsetter mange seg for stor markedsrisiko nå. Med enkle tiltak kan du redusere risiko - ta kontakt

KLIMAREGNSKAP

Staten skal nå øke vektleggingen av miljø og bærekraft i offentlige anbud til 30%. Et klimaregnskap er en god begynnelse.

SBT ANALYSE

Mange selskap ønsker nå å bidra med sin andel av jobben for å holde global temperaturøkning under 2° målet. Vi gjør analysen.

ESG RAPPORTERING

Vi setter opp en spennende Bærekraftrapport basert på standard ESG-kriterier (Environmental, Social and Corporate Governance).

TCFD RAPPORTERING

Mange selskap ønsker nå å rapportere om egen klimarisiko til det finansielle markedet. Vi gjør en detaljert risikoanalyse.

Aksjonærer

Firmanavn
Omsetning
Resultat før skatt
Andel Aksjer:
0
1.927
44.37%
69.160
621.808
18.66%
2.271
4.650
8.33%
0
23.699
7.34%
6.19%
27.524
2.475
2.44%
Andre
8.23%

Alle tall i tusen

Det gjøres oppmerksom på at registrering av nye aksjonærforhold nå oppdateres årlig. Primærkilden, det norske Aksjeeierregisteret (AR), oppdateres normalt i mai måned hvert år. Sekundærkilden, notene i Årsoppgjøret, oppdateres fortløpende fra Regnskapsregisteret i perioden mars-august hvert år. Ønsker du å få raskt rettet opp i aksjonærlistene, kan du sende en e-post hit.

Media

Pressemeldinger
365Publish

Ingen pressemeldinger er registrert.

Pass på å publisere dine suksesser, benytt 365publish.com som din leverandør på PR nå!